O Przedszkolu

cartoon doodle sketch kids people 1082068

Wizja i Misja Przedszkola

Nasza Misja

W Przedszkolu nr 376 w Warszawie, naszym głównym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego i stymulującego środowiska, gdzie każde dziecko może rozwijać się w pełni swoich możliwości. Wierzymy, że wczesne lata życia są kluczowe dla rozwoju emocjonalnego, społecznego i intelektualnego dzieci. Dlatego nasza kadra edukacyjna skupia się na holistycznym podejściu do rozwoju dziecka, łącząc naukę z zabawą, aby każde dziecko mogło odkrywać świat w swoim własnym tempie.

Nasza Wizja

Naszą wizją jest stworzenie przestrzeni, w której każde dziecko czuje się wartościowe i jest zachęcane do wyrażania swojej indywidualności. Pragniemy, aby Przedszkole nr 376 stało się miejscem, gdzie dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty i zainteresowania, jednocześnie ucząc się szacunku do siebie i innych. Naszym celem jest wychowanie pokolenia pewnych siebie, kreatywnych i współczujących osób, gotowych na przyszłe wyzwania.

Kadra i Personel

Nasi Nauczyciele

W Przedszkolu nr 376 z dumą możemy powiedzieć, że nasz personel to grupa wykwalifikowanych, doświadczonych i pełnych pasji nauczycieli. Każdy z nich przeszedł rygorystyczny proces selekcji oraz regularne szkolenia, aby zapewnić najwyższą jakość edukacji. Nasza kadra to nie tylko nauczyciele, ale także mentorzy, którzy budują bliskie i pozytywne relacje z dziećmi, tworząc atmosferę akceptacji, zrozumienia i wspólnej nauki.

Administracja i Wsparcie

Zespół administracyjny Przedszkola nr 376 odgrywa równie ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu placówki. Od recepcjonistów po kierownictwo, każdy członek zespołu pracuje z zaangażowaniem, aby przedszkole działało płynnie i efektywnie. Dbają o to, aby środowisko przedszkola było bezpieczne, przyjazne i dobrze zorganizowane, a także wspierają rodziców i nauczycieli we wszystkich aspektach edukacji i opieki nad dziećmi.

Historia i Tradycja

Początki Przedszkola

Przedszkole nr 376 zostało założone w 1995 roku z inicjatywy grupy rodziców i pedagogów, którzy podzielali wspólną wizję stworzenia miejsca, gdzie dzieci będą mogły rozwijać się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Początkowo przedszkole było małą placówką z kilkoma salami, ale dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej szybko się rozwinęło.

Rozwój i Osiągnięcia

Przez lata Przedszkole nr 376 zyskało reputację jako jedna z czołowych placówek edukacyjnych w Warszawie. Udało nam się stworzyć unikalny program nauczania, który został doceniony zarówno przez rodziców, jak i ekspertów w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej. Jesteśmy dumni z naszych licznych osiągnięć, w tym z projektów społecznych, innowacyjnych programów nauczania i sukcesów naszych absolwentów.

Nasze Wartości i Filozofia

Holistyczne podejście do edukacji

W Przedszkolu nr 376 kładziemy nacisk na holistyczne podejście do edukacji. Oznacza to, że równie ważne jak rozwój intelektualny, są dla nas rozwój emocjonalny, społeczny oraz fizyczny dzieci. Stawiamy na aktywność twórczą, naukę przez doświadczenie i zabawę, a także na budowanie umiejętności społecznych i emocjonalnych, które są fundamentem dla przyszłego sukcesu w życiu.

Współpraca z Rodzicami

Jesteśmy przekonani, że bliska współpraca z rodzicami jest kluczowa dla efektywnej edukacji i rozwoju dziecka. Regularnie organizujemy spotkania, warsztaty i dni otwarte, aby rodzice mogli być na bieżąco z postępami swoich dzieci oraz uczestniczyć w życiu przedszkolnym. Dążymy do stworzenia wspólnoty, w której rodzice, nauczyciele i dzieci wspierają się nawzajem w procesie nauki i wzrostu.